neděle 19. prosince 2010

Příští týden a Žalmy

Dnes jenom krátce několik postřehů. Příští týden ač si jistě mnozí již užívají volna prázdnin či dovolené, mě čeká celkem nabitý program. Hned zítra ráno obhajoba semestrální práce (první poloviny... no dobře sotva třetiny... diplomky). A ve středu pak zkouška z předmětu kterého se všichni bojí... (já mám zatím trochu víc respekt z těch které přijdou po novém roce, možná to ale bude tím že jsem obsah té středeční zkoušky zatím moc neviděl).
Na tom všem by nebylo nic zajímavého. To co mě ale oslovilo byl Žalm který jsem dnešní den otevřel. První verš 27 Žalmu: Davidův. Hospodin je světlo mé a moje spása, koho bych se bál? Hospodin je záštita mého života, z koho bych měl strach?
Vrátil se mi tím do mysli jiný verš z 1. Korintským který mě provází již pár let a který jsem si vytáhl na silvestra před jednou zkouškou z angličtiny: Nepotkala vás zkouška nad lidské síly. Bůh je věrný: nedopustí, abyste byli podrobeni zkoušce, kterou byste nemohli vydržet, nýbrž se zkouškou vám připraví i východisko a dá vám sílu, abyste mohli obstát.
K tomu snad není potřeba nic dodávat... ať už to zítra dopadne jakkoliv, Bůh to bude mít ve svých rukou.

A když už jsme u těch Žalmů (27 ze 150 zatím sice ještě není tolik), někdy se do některého taky začtěte ... je to nádhera...

Žádné komentáře:

Okomentovat